Misyon Vizyon

misyon vizyon

Otizmi çok teferruatlı bir Bilgisayar Programı olarak düşünelim. İnsanoğlunun da henüz bu kompleks programı çözümleme aşamasına gelememiş olduğunu varsayalım.

BİZ, Otizm’in “Muammalı Mücadelesine” fikir ya da zaman ayıran her BİREYİN, Bu Programın ana temelini oluşturan BİLGİ ve SİSTEME dair birer “Kodlama” olduğuna İNANIYORUZ.

 

Misyonumuz

 

BİREYSEL FARKLILIKLARIN entegrasyonu için; BARIŞÇIL, EŞİTLİKÇİ DEMOKRATİK, DOĞAYA SAYGILI, SAĞLIKLI ve HUZURLU bir TOPLUM BİLİNCİ sağlamak amacıyla faaliyetlerde bulunmak.

 

Vizyonumuz

 

Başta otizmli olmak üzere, benzeri engeli olan özel bireylerin eğitilerek topluma kazandırılması amacıyla, onlara temel spor becerileri kazandıracak EĞİTİM ve ÖĞRETİMLERİ sağlamak;

Genel yaşam becerilerini geliştirecek Akademik Eğitimler, Özbakım Becerileri, Konuşma Terapisi, Müzikoterapi, Müzik, Dans, Resim, Seramik, Heykel, Tiyatro, Drama, Refleksoloji ve benzeri eğitim çalışmaları ile FİZİKSEL, ZİHİNSEL ve RUHSAL gelişimlerini sağlamak.

Toplumu engelli bireylerin eğitimi ve o bireyler ile ailelerine yaklaşım ve iletişim konularında BİLGİLENDİRMEK, BİLİNÇLENDİRMEK ve FARKLILIKLARI kaynaştırmaktır.